string(13) "index, follow"
x

Realizacje

 W skład stacji uzdatniania wchodzą:

  • filtry węglowe. Mają one  na celu poprawę właściwości organoleptycznych wody wodociągowej, poprzez usunięcie związków organicznych, chloru i jego pochodnych. Woda po węglu aktywnym jest produktem o bardzo wysokim stopniu czystości. Został zastosowany filtr oparty o najlepsze dostępne na rynku komponenty. Zbiornik ciśnieniowy Pentair (Belgia), głowica sterująca CLACK (USA), węgiel aktywny z łupin orzecha kokosowego. Sterowanie objętościowe. Regeneracja następuje po wyprodukowaniu zaprogramowanej objętości wody. Zastosowane zostały dwa równoległe filtry węglowe.
  • stacja zmiękczania wody na głowicach Clack. Woda poddawana na instalację RO musi zostać wstępnie zmiękczona. Zabezpiecza to membrany osmotyczne przed zjawiskiem tzw. scalingu. Jest to zapychanie membran przez związki wapnia i magnezu. Zastosowany został zmiękczacz jonowymienny regenerowany roztworem solanki. Urządzenie dwukolumnowe pracujące w układzie wahadłowym. Głowica sterująca na każdym zbiorniku ciśnieniowym.
  • odwrócona osmoza o wydajności 3,0m3/h. Urządzenie do odwróconej osmozy oparte na membranach firmy DOW – FILMTEC (USA) największego producenta membran na świecie. Pompa ciśnieniowa GRUNDFOS, rama stal kwasoodporna. Orurowanie po stronie ciśnieniowej stal kwasoodporna, po stronie perameatu PVC.